fbpx Skip to main content

Hľadáte prírodný spôsob relaxácie a odbúrania stresu? Ak áno, potom esenciálny olej Neroli môže byť pre Vás dokonalým riešením. Neroli olej je známy svojimi upokojujúcimi a relaxačnými vlastnosťami, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú úľavu od úzkosti a stresu. Zistite viac o tomto esenciálnom oleji a ako ho používať v jednoduchom recepte.

Esenciálny olej Neroli pochádza z voňavých bielych kvetov horkého pomarančovníka. Neroli je kľúčovou zložkou mnohých známych parfumov a kolínskej vody vďaka svojej krásnej vôni. Obľúbeným spôsobom, ako si tento olej vychutnať, je použitie rollonu esenciálneho oleja Neroli.

Sladká, kvetinová vôňa neroli je povznášajúca a uvoľňujúca. Môže sa použiť ako rollon na podporu pocitu pohody. Jednoducho si ho naneste na zápästia alebo krk.

Neroli olej je veľmi prospešný aj pri starostlivosti o pleť, takže ho môžete používať ako súčasť svojej každodennej kozmetickej rutiny. Stačí pridať pár kvapiek do vášho obľúbeného hydratačného alebo nosného oleja a užite si jeho nesmierne benefity!

Na čo je dobrý esenciálny olej Neroli?

Ako už bolo spomenuté vyššie, esenciálny olej neroli pochádza z kvetov horkého pomarančovníka. Kvety sa starostlivo zbierajú ručne, aby sa predišlo otlakom, a rýchlo sa destilujú parou, pretože po zbere začali strácať olej.

Vďaka tomuto jemnému procesu a veľkému množstvu potrebného kvetinového materiálu je esenciálny olej neroli jedným z najdrahších olejov. Je to obľúbený olej, to je jasné!

 

Výhody esenciálneho oleja Neroli pre pokožku

Tento olej má množstvo výhod pre vašu pleť, vrátane zníženia začervenania a pomoci pri hojení jaziev. Neroli olej je tiež prírodný adstringent, takže môže pomôcť stiahnuť póry a znížiť výskyt vrások.

Okrem toho olej z neroli pomáha vyrovnávať hladiny pH pokožky a udržuje tvorbu kožného mazu pod kontrolou, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú mastnú pleť. Ak hľadáte úplne prírodný spôsob, ako zlepšiť stav vašej pokožky, zvážte použitie esenciálneho oleja neroli.

Tu sú niektoré z najlepších efektov, ako môže neroli olej prospieť vašej pokožke:

  • Znižuje zápal a začervenanie
  • Zlepšuje pružnosť a pevnosť pokožky
  • Podporuje hojenie rán
  • Zlepší vám náladu a celkovo sa budete cítiť šťastnejší
  • Má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť chrániť pred kožnými infekciami

Ako používať rolku s esenciálnym olejom Neroli


Ak hľadáte prirodzený spôsob relaxu a uvoľnenia, neroli rollon môže byť to, čo potrebujete. Tento aromaterapeutický olej môže byť použitý na zmiernenie stresu a úzkosti. Je to sladká, kvetinová vôňa môže okamžite pomôcť upokojiť vašu myseľ a telo.

Tu je návod, ako ho použiť:

1. Pre starostlivosť o pleť
– Nanášajte na pokožku, aby ste prirodzene rozjasnili pokožku a upokojili škvrny a podráždenia.

2. Na spánok
– Pre lepší spánok aplikujte na hrudník a ramená, aby ste pred spaním vyvolali pozitívne pocity.

3. Pre napätie
– Uvoľnite napätie a uvoľnite telo nanášaním Neroli na krk a ramená.

4. Na úzkosť
– Upokojte pocity úzkosti nanášaním oleja Neroli na hrudník a hlbokým vdychovaním z rúk.

5. Ako parfum
– Používajte ako všetky prírodné parfumy.

Kde kúpiť esenciálny olej Neroli?

Vysoká cena esenciálneho oleja Neroli spôsobuje, že tento olej je vystavený riziku falšovania, takže si ho určite kupujte od dôveryhodného dodávateľa, ktorý dokáže zaručiť pôvod a čistotu presne ako doTERRA. 

Neodporúčam kupovať tento olej na e-shopoch, pretože tam získate olej za maloobchodnú cenu. najvýhodnejší spôsob, ako získať tieto oleje, je mať svoje vlastné doTERRA členstvo.

O výhodách členstva sa dozviete tu.