fbpx

Ak nás už nejaký čas sledujete, viete, ako veľmi sme sa zamilovali do éterických olejov dōTERRA. Tieto úžasné oleje používame teraz už 4 roky a každý deň sme ohromení tým, aký dopad mali na naše celkové zdravie a vitalitu. Akonáhle som začala skúmať silu éterických olejov a rôzne spôsoby ich použitia, doslova som bola posadnutá! Vedeli ste, že levanduľový olej má viac ako 150 zdokumentovaných použití? Nie je to úžasné? Levanduľa je jedným z olejov, ktoré používam každý jeden deň. Používam ho hlavne pred spánkom na pokojnú noc. Taktiež Kadidlo používame všetci na dennej báze na podporu imunity.

Zistila som, že pri vytváraní si rutiny starostlivosti o seba s použitím éterických olejov je dôležité dôsledné používanie. Nájdite oleje, ktoré vám najlepšie vyhovujú, a vytvorte si svoje rutiny.

Prečo by ste vo svojej každodennej starostlivosti o seba mali používať éterické oleje?
Oleje používam hlavne na podporu svojho emočného, fyzického a duchovného zdravia.

Vedeli ste, že náš čuch je našim najsilnejším zmyslom?

Náš čuch je úzko spojený s našou pamäťou. Keď dýchame arómu éterického oleja, olej prechádza priamo do nášho limbického systému v mozgu. Limbický systém má úlohu pri ovládaní nálady, správania, pamäti a emócii.

Esenciálne oleje denne difúzujeme v našej domácnosti. Máme niekoľko difuzérov. Jeden v spálni, jeden v pracovni a dva v našej otvorenej kuchyni a obývacej časti.
Difúzovanie éterických olejov môže mať pozitívny vplyv na vašu náladu a emócie a tiež pomôcť pri čistení vzduchu v miestnosti.

A to je úžasné!

Vedeli ste, že naše domácnosti môžu byť v skutočnosti toxickejšie ako naše vonkajšie prostredie? Pred časom sme vylúčili všetky čistiace prostriedky na syntetickej a chemickej báze a dnes si vyrábame vlastné domáce čističe s použitím éterických olejov. Toto je tiež veľká súčasť mojej každodennej starostlivosti o seba.
V každodennom živote sme bombardovaní toxickými produktmi, ktoré pre nás skutočne nie sú dobré. Používanie toxických výrobkov v osobnej starostlivosti alebo v čistiacich prostriedkov pre domácnosť na báze chemikálií môže mať negatívny vplyv na naše zdravie.

Keď sa rozhodneme urobiť zo starostlivosti o seba najvyššiu prioritu vo svojom živote, zvolíme cestu k väčšej vitalite a zdraviu.

Jedným z ďalších spôsobov, ako používam éterické oleje v každodennej starostlivosti o seba, je ,,lokálne´´ použitie. Asi pred 3 rokmi, keď som bola tehotná so svojou dcérou, som začala s prechodom na prírodné produkty.

Vždy som milovala prírodné produkty, ale až keď som bola tehotná, začala som skutočne pochybovať o všetkom, čo som používala alebo priniesla domov. Vedeli ste, že priemerná žena si každý deň nanáša na telo 515 syntetických chemikálií? Asi 60% toho, čo si nanášame na pokožku, sa vstrebáva do našich tiel. Wow!!! Našťastie môžeme vylúčiť tieto toxíny z nášho domova a tela, čo povedie k ďalším výhodám pre naše celkové zdravie.

Ste pripravení prejsť na prirodzenejší životný štýl? To je jeden z dôvodov, ktorý priťahuje veľa žien do mojej komunity s éterickými olejmi. Je to úžasné, keď môžete robiť informovanejšie rozhodnutia pre seba a pre svoje telo.

Rada so svojím tímom zdieľam jednoduché a ľahké riešenia osobnej starostlivosti a starostlivosti o seba s éterickými olejmi.

Ste pripravení urobiť zo starostlivosti o seba prioritu vo svojom živote?