fbpx

Už tisíce rokov sa esenciálne oleje (ďalej len EO) používajú na zdravotné aj liečebné účely. Ale ďalšou veľkou výhodou je použitie EO, vďaka ktorým bude vaša pokožka mladistvá a žiarivá.

Vybrala som pre vás 6 olejov, ktoré Vám zaručene pomôžu získať mladistvý vzhľad vašej pokožky. A to hlavne prírodnou cestou. Už žiadne jedy na našich tvárach!

Top 6 esenciálnych olejov pre mladistvú pleť

 1. Levanduľa EO
  Okrem hojenia pokožky a popálenín levanduľový olej zlepšuje bunkovú komunikáciu. Má vynikajúce antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti. Ovplyvňuje proces starnutia od priameho ošetrenia pleti až po nepriame upokojujúce účinky, ktoré vašu pokožku krásne upokoja.
 2. Geranium EO (muškát)
  Olej z muškátu, ktorý má upokojujúcu vôňu, je účinný protizápalový olej, ktorý sa ukazuje ako vynikajúci pre zrelú pokožku. Zosvetlí starecké škvrny a vyrovná tón pleti. Má tiež prirodzené sťahujúce vlastnosti, napína vašu pokožku, zmenšuje póry, tonizuje a spevňuje pleť. Zlepšuje cirkuláciu buniek, pomáha pri ich regenerácii, čím blednú jazvy, vrásky a udržuje pleť čistú a bez poškodenia.
 1. Cyprusový EO
  Cyprusový olej je známy svojou schopnosťou stimulovať prietok krvi a zvyšovať jej cirkuláciu. Skvelý na zredukovanie výskytu celulitídy, kŕčových žíl a porušených kapilár pod povrchom pokožky. Môže posilniť a vylepšiť vzhľad pokožky.
 2. Kadidlový EO
  Kadidlový olej sa používal po celé storočia a v staroveku si ho vážili viac ako zlato. Je to vzácny olej, ktorý má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti a pomáha veľmi výrazne pomáha spomaliť starnutie pokožky. Skvelý na napnutie ochabnutej pokožky. Znižuje tiež výskyt tmavých stôp, jaziev a stareckých škvŕn a zároveň vyrovnáva hladinu pH.
 3. Myrhový EO
  Myrha sa už v dávnych časoch používala ako parfém, na vydymovanie a na pomoc so zdravím.  Olej proti starnutiu, posilňuje vašu pokožku, robí ju hladkou a mladšie vyzerajúcou. Myrhový olej hojí rany a je obohatený o antioxidanty. Pomáha pri zvrátení starnutia spôsobeného radikálnymi poškodeniami.
 4. Helichrysum EO (slamienka)
  Olej helichrysum, niekedy označovaný ako „immortelle“ alebo „večný“, je úžasný olej, ktorý sa používa na mladistvú pleť. Skvelý doplnok k sérom na omladzovanie a liečivám, helichrysum pomáha pri blednutí jaziev a liečení pokožky.

Bonus na záver :

Zmes Yarrow|Pom

Yarrow|Pom v sebe spája účinky esenciálneho oleja modrého rebríčka a za studena lisovaného oleja zo semien granátového jablka. Táto šikovne namiešaná patentovaná zmes skrášľuje pokožku a pomáha zredukovať výskyt nedostatkov. Yarrow|Pom má tiež utišujúce účinky; použite ho pri masáži na vytvorenie uvoľňujúceho zážitku.

Yarrow|Pom

Ďalšie prospešné oleje pre mladistvú pokožku

 1. Jojobový olej:
  Jojobový olej zohráva úlohu zvlhčovača a kožného mazu, keď ho vaše telo prestane robiť prirodzene. Jojobový olej, ktorý je bohatý na antioxidanty, upokojuje vrásky, jemné linky a bojuje proti baktériám, ktoré vedú k akné.
 2. Kokosový olej:
  Kokosový olej pomáha nielen pri znižovaní prejavov starnutia, ale tiež podporuje pokožku pri celulitíde. Pretože je to prírodný opaľovací krém, chráni pokožku pred poškodením slnečným žiarením. Pôsobí tiež ako olej proti starnutiu, pretože je bohatý na antioxidačný vitamín E a je skvelým nosným olejom pre pleťové séra na hojenie pokožky.
 3. Vitamín E olej:
  Vitamín E má množstvo zdravotných výhod a vitamín E olej je dôležitým olejom pri starnutí pokožky. Zabraňuje tvorbe vrások a ošetruje ich zvýšením tvorby kolagénu, takže pokožka zostáva elastická.

Teraz už poznáte skvelé oleje pre mladistvú pokožku, v našej uzavretej skupine pre našich členov nájdete olejové recepty, ktoré vám pomôžu využiť tieto oleje čo najlepšie.