fbpx

Vedomé snívanie (lucidné, bdelé, jasné snívanie) je uvedomovanie si stavu snívania, ktorého výsledkom je oveľa jasnejší snový zážitok, a ktorý niekedy umožňuje ovládanie obsahu sna. Zážitok tohto druhu sa nazýva vedomý sen

Ľudia zažívajúci vedomé sny ich popisujú ako úžasné, farebné a fantastické. Mnohí ich prirovnávajú k duchovnému zážitku a tvrdia, že tieto skúsenosti zmenili ich život a vnímanie sveta. Niektorí dokonca popísali vedomé sny ako hyperrealitu, ktorá sa javí „viac skutočná ako skutočnosť“, v ktorej sa všetky prvky skutočnosti javili jasnejšie a výraznejšie ako v obvyklom bdelom stave. Vedomé sny sú viac zapamätateľné ako ostatné druhy snov vrátane nočných mor, čo môže byť dôvodom na to, prečo je vedomé snívanie často odporúčané ako prostriedok na zbavenie sa desivých snov.

Lucidné snívanie je naozaj téma na dlhé večery. Ale poďme späť k téme článku. Mnohí z nás predsa chcú vedieť tieto sny docieliť čo najčastejšie ako sa len dá, a niektoré esenciálne oleje ponúkajú veľmi reálny spôsob, ako ich dosiahnúť.

Používanie esenciálnych olejov na Lucidné snívanie


Používanie EO mení pravidlá hry. Keďže vieme, že mozog spracováva všetky procesy, a ovplyvňujú ho všetky okolité vplyvy, ktoré spúšťajú rôzne funkcie mozgu. Pretože vône sú spracovávané v limbickom systéme mozgu a pamäť a emócie sú spojené s týmto systémom, je logické, že aromaterapia môže významným spôsobom ovplyvniť snívanie.

Existuje niekoľko možností, ako používať EO na zlepšenie a podporu jasného snívania. Každá z nich sa zameriava na podporu aromaterapeutických účinkov olejov rôznymi spôsobmi.

Tu sú spôsoby, ako efektívne používať esenciálne oleje na lucidné snívanie

Difúzor – Najjednoduchší spôsob aplykovania EO. Rozptýlením niekoľkých kvapiek EO sa môžu uvoľniť jemné častice, ktoré naplnia miestnosť vôňou po dlhú dobu. To je ideálne na doplnenie miestnosti aromaterapeutickými výhodami olejov a na pomoc pri bdelom snívaní po celé hodiny.


Môžete tiež pridať jednu až dve kvapky oleja na vankúš každú noc, alebo si potrieť hrudník pomocou nosného oleja. Niektorí ľudia sa pred spánkom iba zhlboka nadýchnu oleja priamo z dlaní.


Masáž – EO môžete tiež použiť ako druh masážneho oleja a zriediť ho nosným olejom, ako je kokosový alebo mandľový olej. Potom ho aplikovať na chodidlá, za uši a na čelo.

Poďme sa pozrieť na TOP 3 oleje, vďaka ktorým premeníte spánok na neuveriteľné dobrodružstvá

EO Ruža – Tento olej nie je taká vzácnosť len tak zo srandy. Jeho vôňa má silné upokojujúce vlastnosti a bolo preukázané, že pomáha upokojiť myseľ, zlepšuje relaxáciu a podporuje hlboký spánok. V tomto procese môže pomôcť spustiť jasnejšie sny a intenzívnejší zážitok zo spánku.


EO Santalové drevo – Tento olej sa v Indii používa už po stáročia na podporu uvoľnenejšej mysle a na zlepšenie meditácie. Obsahuje niekoľko zlúčenín, ktoré tiež môžu pomôcť zlepšiť spánok a uľahčiť dosiahnutie REM fázy spánku, ktorá vám umožní precítiť jasnejšie sny.


Levanduľa – Levanduľa je jedným z najúčinnejších dostupných EO, ktorý pomáha telu a mysli rýchlejšie zaspávať a zaspávať hlbokým spánkom. Jeho použitie vám môže pomôcť dosiahnuť pokojnejší spánok i jasnejšie sny, ktoré zmysluplne zasiahnu vaše podvedomie.


Každý z týchto olejov sa môže používať samostatne, alebo ich môžete miešať aj s inými olejmi, čím sa vytvorí dokonalý nočný kokteil. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, oleje vám môžu pomôcť dosiahnuť spánok a sny, ktoré si zaslúžite.