fbpx

Tehotenstvo je jednou z najlepších vecí, ktoré sa žene môžu stať; skúsenosti však hovoria, že to nie je vždy tak jednoduché a krásne. Každý trimester je úplne iný a špeciálny. Mnohé ženy musia zápasiť s nevoľnosťami. Mnoho žien zistí, že „ranná nevoľnosť“ je niekedy „celodenná“ záležitosť. V snahe nájsť trochu úľavy a pohodlia sa mnohé ženy obracajú na esenciálne oleje.

V takomto prípade treba byť naozaj obozretný a dobré si naštudovať jednotlivé oleje. Sú EO bezpečné počas tehotenstva? Akým olejom by ste sa mali vyhnúť?

Používanie EO počas prvého trimestra


Prvý trimester je najdôležitejšou fázou pre vyvíjajúci sa plod. EO sú vysoko koncentrované a preto v tomto období a počas celej doby tehotenstva odporúčame nepoužívať oleje vnútorne a dbať na správne riedenie a dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny.

Používanie EO počas druhého a tretieho trimestra


Toto je fáza, v ktorej je potrebné začať skúmať všetky druhy olejov, ktoré sú pre vás vhodné. Používanie správneho oleja má veľa výhod vrátane upokojenia nervov, relaxácie a podpory spánku. Medzi najlepšie oleje, ktoré sa v tomto okamihu používajú, patria levanduľa, harmanček, ružový olej a ylang ylang a ešte napríklad citrón, limetka, bergamot, zázvor, pačuli, čajovník, neroli, mandarínka a ďalšie.

Esenciálne oleje, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhnúť


Olejov, ktorým sa počas tehotenstva treba vyhnúť je pomerne dosť. Vyhýbajte sa olejom ako klinček, rozmarín, škorica, šalvia, bazalka, koriander, muškátový oriešok, cédrové drevo. Ak si nie si istá olejom, určite sa poraď s dobrým aromaterapeutom alebo u nás v uzavretej skupine nájdeš aj kvalitnú literatúru, kde sú tieto oleje podrobnejšie rozpísané.

Nasledujúce tipy vám ukážu, ako používať tieto silné oleje v tehotenstve.

Pri použití odporúčaných olejov na pokožku by ste ich mali vždy riediť nosnými olejmi ako napríklad kokosový, jojobový, olivový a ďalšie rastlinné oleje. Jedna kvapka oleja je dostatočná na použitie počas tehotenstva. V tomto prípade je menej viac. Difúzovanie správneho EO je naozaj vhodné. Tieto oleje by ste nikdy nemali prijímať, keď ste tehotná. Esenciálne oleje by sa v skutočnosti nemali prijímať bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste tehotná. Kvôli optimálnej bezpečnosti vždy postupujte podľa pokynov výrobcu.

Výhody používanie EO počas tehotenstva

Znížte počet strií


Nie všetky ženy majú šťastie prejsť tehotenstvom bez strií. Môžete však začať v ich predchádzaniu a opravovať strie v druhom trimestri použitím zmesi EO. Jedným z najlepších rollonov, ktoré si na to môžete vytvoriť je levanduľa s ružovým olejom. Tieto dva oleje zmiešajte s nosným olejom a vaša zbraň proti vzniku strií je hotová! Stačí kvapka alebo dve kvapky levandule a ružového oleja. Aplikácia tejto zmesi na postihnuté oblasti dvakrát denne urobí obrovský rozdiel.

Manažujte nevoľnosť, ktorá pretrváva


U niektorých žien pretrvávajú nevoľnosti z prvého trimestra. Ak sa vám to stane, zvážte použitie oleja alebo mandarínka. Používajte vysoko kvalitný difúzor a užívajte výhody. Vylepšite tak svoju náladu a zároveň prirodzene znížite nevoľnosť.

Ošetrite opuchnuté členky a nohy


Gerániový olej s levanduľou zmiešaný s kokosovým alebo jojobovým olejom je skvelou kombináciou na ošetrenie boľavých členkov. S blížiacim sa koncom tehotenstva sú vaše nohy zasiahnuté najviac. Upokojte si takto nohy a uľahčite si každý krok. Masírujte zmes na postihnuté miesta najmenej dvakrát denne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Iné benefity


Tehotenstvo sprevádzajú aj ďalšie nepríjemnosti, vrátane pálenia záhy, kŕčových žíl, zadržiavania vody, hemoroidov a celkového nepohodlia. Levanduľa, harmanček a mäta pieporná sú jedny z najlepších riešení na zmiernenie vášho utrpenia. Počas pôrodu sa EO ako levanduľa používajú na vytváranie príjemných pocitov, znižovanie stresu a úzkosti.

Záver


Správne EO používané v správnom štádiu tehotenstva môžu mať jednoznačne skvelý vplyv. Všetko to však začína získaním správneho aromaterapeutického difuzéra a kvalitných EO, ktoré nám doTERRA poskytuje. Potom dodržujte všetky bezpečnostné pravidlá. Po pôrode môžete tieto oleje použiť na zníženie stresu a podporu zotavenia.