fbpx

Aromaterapia je alternatívna liečba, ktorá sa veľmi často používa v terapeutických postupoch. Zahŕňa použitie esenciálnych olejov na podporu všetkých aspektov nášho života. A to hlavne naše fyzické a emočné zdravie.

Ako fungujú esenciálne oleje?


Esenciálne oleje sa získavajú z mnohých rôznych druhov rastlín rôznymi spôsobmi. Použité metódy sú zvolené tak, aby umožňovali olejom zadržiavať čo najviac silných účinných látok rastliny. Po vdýchnutí tieto silné prírodné oleje nabité aktívnymi zložkami, okamžite vplývajú na naše telo. Zmesi esenciálnych olejov v aromaterapii dávajú ľuďom možnosť kombinovať určité vlastnosti olejov, ktoré najlepšie vyhovujú ich potrebám.

Ako používať esenciálne oleje?


Kvalitný difuzér je najlepší spôsob, ako využiť výhody a účinky olejov, ktoré nám ponúkajú. Do difuzéra môžete vložiť niekoľko kvapiek jedného oleja alebo kombinácie olejov a inhalovať oleje priamo tak, ako sú rozptýlené do vzduchu.

Esenciálne oleje možno tiež vložiť do horúceho kúpeľa alebo umývadla s horúcou vodou, aby sa dosiahli aróma terapeutické účinky.

Všetky spôsoby používania vás radi naučíme v našej uzavretej skupine pre členov.

Prečo si zvoliť aromaterapiu ako preferovanú medicínu?

Kto môže využívať aromaterapiu?


Odpoveď na túto otázku je jednoznačná, úplne všetci! Ale buďme realisti. V dnešnej dobe je stále väčšina ľudí založená na viere v klasickú konvenčnú medicínu. A k aromaterapii prichádzajú poväčšine ľudia, ktorým nedokázala klasická medicína pomôcť. No v poslednú dobu začíname vnímať, že ľudia si viac uvedomujú, že za to svoje zdravie, či už mentálne alebo fyzické musia prevziať zodpovednosť oni sami, a na toto je jednoznačná odpoveď, aromaterapia.

Ďalšia veľká časť ľudí prichádza k tejto voňavej medicíne práve z dôvodu, že chcú vo svojom živote minimalizovať chémiu a chcú svoj život žiť naozaj netoxicky, či už z rešpektu ku svojmu zdraviu ako aj k rešpektu ku našej planéte.

Výhody aromaterapie

Kvalitné esenciálne oleje sa používajú na liečenie, pre krásu v kozmetike, alebo na manažovanie nálad. Vynikajúco sa hodia i na navodenie príjemných pocitov, optimizmu, či na povzbudenie duchovného vedomia.

A najväčšia výhoda? Vďaka esenciálnym olejom sa dokážete stať samoliečiteľom. Už viac nemusíte byť otrokom čakárni u doktorov a následne receptu, ktorý vo väčšine prípadov nerieši problém do hĺbky, rieši skôr len jeho prejavy.

Za nás je aromaterapia prvou voľbou v otázke zdravia a hlavne zdravia našej dcéry!

Otázkou je, kedy sa stane prvou voľbou u teba ? Možno práve tento mesiac.