fbpx

Keď sme prvýkrát začali používať esenciálne oleje (ďalej len EO) v našej domácnosti, neboli sme si istí ako môžeme tieto dary zeme používať. A keď si v niečom nie som istá, spravím si samozrejme prieskum. Bola som prekvapená mojim zistením. Jedným z najlepších spôsobov nanášania EO bolo nanášanie na spodné časti nôh.

Spodok našich chodidiel má veľké póry, takže molekuly EO sa dokážu veľmi rýchlo vstrebať. Ďalšie oblasti s rýchlym vstrebávaním sú za uchom a na zápästiach.

Milujem vôňu väčšiny EO, ale priznajme si, že sú aj také, ktoré nám moc nevoňajú. A práve tieto oleje nanášam hlavne na nohy, pretože ich až tak moc necítim a hlavne z nich získam účinky, ktoré potrebujem. Skvelým príkladom je u mňa napríklad Šalvia. Momentálne som zrejme v nejakej fáze života, kedy mi moc tento olej nevonia ale to neznamená, že si nebudem užívať jeho výnimočné účinky ako uvoľnenie napätia, podporu sústredenia a hlavne počas mojich dní.

Používanie EO na nohy je skvelé aj pre malé deti a ľudí s citlivou pokožkou. Pred nanesením na pokožku nezabudni oleje zriediť s nosným kokosovým olejom.

Čo je to reflexná terapia?


Počuli ste už o reflexnej terapii? Reflexológia je absolútne bezpečná, neinvazívna metóda, ktorá pracuje na princípe tlakového pôsobenia na reflexné body a plôšky. Masáž tak pôsobí cez reflexné dráhy na celého človeka a podporuje harmonizáciu tela i duše.


Na chodidlách sa nachádzajú reflexné oblasti alebo body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom, žľazám a štruktúram tela. Každá blokáda v tele vyvolá okamžitú reakciu – citlivosť až bolesť v reflexnej plôške, ktorá na chodidle zodpovedá príslušnému orgánu. Takže naše chodidlá predstavujú celé naše telo; Niet divu, že sa odporúča nanášať EO práve na chodidlá. Skombinujte reflexnú terapiu s aplikáciou EO a získate ešte väčšie výhody a účinky!

Tak teraz už viete prečo aplikovať EO na vaše chodidlá. Všetkými desiatimi odporúčam pred spaním každú noc natrieť EO relaxačnou masážou chodidiel, vaše nohy si to zaslúžia, držali vás celý deň!

Staň sa člen nášho tímu a získaj oveľa viac informácií ako tieto zázraky prírody využívať vo svoj prospech.