fbpx

To, že sa častokrát cítime vystresovaní v dnešnej modernej, rýchlej dobe, nie je prekvapením, že mnohí z nás trpia trochou nerovnováhy. Harmonogramy, profesionálny život, rodinný život, naša nálada a chuť do jedla, pociťujú následky nevyváženého života. Aromaterapia s esenciálnymi olejmi (ďalej len EO) by mohla byť riešením nato, aby sa veci vrátili na správnu koľaj.

EO pre vyvážený spánok


Čím ďalej, tým viac dospelých ľudí trpí spánkovým deficitom. Spíte viac ako 6 hodín kvalitným hlbokým spánkom?Nedostatok spánku brzdí produkciu hormónov, spôsobuje tkzv. mozgovú hmlu a nedostatok kognitívnych schopností, ovplyvňuje náladu a dokonca oslabuje imunitný systém – ťažko vytvára atmosféru potrebnú pre balans v našom živote. Levanduľový EO v difuzéri môže pomôcť upokojiť telo a uvoľniť myseľ, čím navodí spánok, keď to najviac potrebujete. Tento efekt podpory spánku môže pomôcť dosiahnuť rovnováhu nielen vo vašom živote, ale aj v energetických zásobách vášho tela.

Levanduľa nie je jediným EO, ktorý prospieva spánku. Napríklad po zmiešaní s harmančekovým EO môžete zvýšiť upokojujúce aromaterapeutické účinky.

Doprajte si láskavú starostlivosť s esenciánlymi olejmi


Tou najdôležitejšou vecou, ktorú môžete pre seba urobiť, ak túže po životnom balanse je, že sa začnete ku sebe správať láskavo. Príliš často na seba vyvíjame neuveriteľný tlak a snažíme sa splniť najvyššie očakávania. Vôbec to nepomáha na vyváženie našich emócii a našej pohody. Ak si naozaj pravidelne doprajete láskavú starostlivosť, môže vám to pomôcť zdvihnúť náladu skutočne úžasným spôsobom, a práve tu prichádzajú na rad EO.

EO si môžete vychutnať viac spôsobmi ako napríklad také šperky alebo oblečenie. Či už oleje difúzujete alebo potierate na pokožku. S nosným olejom ich možno napríklad pridať aj do vane, aby ste si zaistili luxusný a blahodárny zážitok. Energetické oleje, ako je bergamot alebo mäta, alebo upokojujúce oleje, ako je levanduľa a harmanček, vám pomôžu zbaviť sa negatívnych myšlienok a emócií.

Používanie esenciálnych olejov pri vyvážení trávenia


Stres, nedostatok spánku a nesprávna výživa vedú k narušeniu trávenia. Ak je vaše trávenie narušené, celý váš deň je vyvedený z rovnováhy a reakcia tela je jednoducho narušenie ďalších procesov. Povedzme, že máte obzvlášť stresujúci deň nabitý aktivitami, a tak sa rozhodnete pre rýchle občerstvenie, ktoré uspokojí váš hlad. Po zjedení rýchleho občerstvenia budete mať pocit nafúknutia, nepohodlia a možno aj trochu nevoľnosti. A keď sa cítite mizerne, môže byť pre vás ťažké zaspať a problém je na svete.

Za nás vyzdvihnem EO zmes ZenGest na podporu trávenia :

Zengest – zmes olejov na trávenie. Prečo ho my doma máme? Pretože podporuje naše trávenie..- okamžitá úľava pri tráviacich ťažkostiach- okamžitá úľava po ťažkom jedle- okamžitá úľava pri črevných ťažkostiach. A v neposlednom rade nám výborne podporuje rozpúšťanie hlienov v nosných dutinách, prieduškách a v celom tráviacom trakte. Vhodný pre detičky aj dospelých.

S aromaterapiou a EO môžete mať neustále svoju vlastnú tajnú zbraň proti nevýhodám nevyváženosti života.

Je len na Vás, či sa jej chopíte.