fbpx

Esenciálne oleje existujú už celé storočia a ich použitie je dodnes veľmi populárne v rôznych oblastiach po celom svete. Existuje viac ako 1 000 využití týchto voňavých olejov a rovnaké množstvo výhod z ich používania.

U mnohých však používanie éterických olejov zvyčajne vyvoláva rôzne otázky. „Sú bezpečné pre deti?“ „Záleží na kvalite?“ „Čo ak mám alergiu?“ Zostavili sme niekoľko často kladených otázok, ale ak máte pocit, že niektorá dôležitá otázka chýba, neváhajte nás kontaktovať, aby sme mohli rozšíriť náš zoznam.

1. Záleží na kvalite éterických olejov?

Ak chcete vyťažiť maximálny prínos z používania éterických olejov, potom áno, o efektivite olejov rozhoduje ich kvalita. Nákup lacných výrobkov nižšej kvality vám neprinesie také výsledky, aké možno od kvalitných esenciálnych olejov očakávať. V najhoršom prípade môžu niektoré z lacných olejov dokonca spôsobiť podráždenie pokožky alebo iné nepríjemnosti, pretože nebudú  čisté. Pre istotu vždy používajte dôveryhodného a renomovaného dodávateľa, ako je napríklad doTERRA.

2. Je ich používanie bezpečné pre deti?

Esenciálne oleje sa bežne používajú na liečebné účely a možno by vás zaujímalo, či môžu pomôcť vášmu dieťaťu. Ak nie je dieťaťu alebo kojencovi dobre, môžu sa éterické oleje zmiešať s nosným olejom, ako je kokosový alebo rastlinný olej, a naniesť na jeho hrudník a chrbát alebo na chodidlách. Toto môže pomôcť pri mnohých ťažkostiach.

Nie všetky éterické oleje sú vhodné pre deti. Niektoré oleje sú ,,horúce,, a tie pri ďeťoch nepoužívame. Vždy je to otázka oleja, aby sme zaistili bezpečnosť svojho dieťaťa. Preto je je naozaj potrebné zaujímať sa o to, ako dané oleje fungujú a o to je v našom tíme postarané.

3. Ak mám alergie, je používanie éterických olejov bezpečné?

Pokiaľ máte precitlivelú pokožku, pred aplikáciou akýchkoľvek olejov na pokožku sa vždy odporúča, aby sa poradili so svojím lekárom. Všetky kvalitné éterické oleje sú vysoko koncentrované, a preto môžu spôsobiť reakcie z precitlivenosti. Esenciálne oleje DoTerra nepoužívajú syntetické prísady, ktoré znižujú riziko nežiaducich reakcií.

4. Sú éterické oleje účinnejšie, ak ich používame v difuzéri?

Pridanie niekoľkých kvapiek éterických olejov do difúzora vytvorí vo vašej domácnosti príjemné a relaxačné prostredie. Voňavá para naplní celú miestnosť. Túto paru potom telo jemne zachytáva, upokojuje nervový systém a umožňuje éterickým olejom maximálny vplyv na našu náladu, pokojnú myseľ. Difuzéry môžu podporovať celý rad liečivých účinkov na podporu nášho zdravia a pohody a je to perfektný spôsob ako tieto oleje aplikovať. Odporúčame kombinovať viaceré spôsoby použivanie olejov, ako napríklad lokálne + dizúzne

5. Môžu sa éterické oleje prijímať vnútorne?

V starodávnych tradíciách sa éterické oleje konzumovali. Verilo sa, že to zvyšuje liečivé vlastnosti a rýchlosť ich účinkov, pretože sa rýchlejšie vstrebávajú do systému ako keď sa nanášajú na pokožku. Odporúčame vám dodržiavať odporúčané spôsoby ako tieto oleje aplikovať vnútorne. Mnohé oleje sa môžu užívať vnútorne, napríklad citrusové oleje radi popíjame v nápojoch. Avšak treba sa vyhnúť požitiu olejov, pokiaľ nie sú vhodné na vnútorné použitie. Napríklad olej Deepblue a ďalšie.

6. Ako mám uchovávať svoje oleje?

Skladovaním olejov v uzavretých sklenených nádobách a mimo extrémnych podmienok, ako je priame slnečné žiarenie. Olej vydrží cca rok od otvorenia. Pokiaľ chcete jeho životnosť predĺžiť, môžete ho skladovať aj v chladničke.

7. Môžem používať éterické oleje počas tehotenstva?

Pred každým použitím sa porozprávajte so svojím lekárom, pretože každé tehotenstvo a každá osoba sú odlišné. Vo väčšine prípadov je veľmi prospešné používať Doterra oleje aj počas tehotenstva. Esenciálne oleje sú zmesou prírodných chemických zlúčenín nachádzajúcich sa v rôznych druhoch rastlín, čo znamená, že môžu matke a dieťaťu tiež poskytnúť veľké pohodlie a úžitok. Ak sa rozhodnete používať éterické oleje počas tehotenstva, malo by byť vždy našou prioritou zaistiť ich najvyššiu kvalitu, čo nám samozrejme DoTERRA poskytuje.