fbpx Skip to main content

To, či nám esenciálne oleje skutočne pomôžu a dosiahneme s nimi požadované výsledky, veľmi závisí od ich kvality a čistoty. Nie je vôbec jedno, aký esenciálny olej  použijeme. 

Bežne v obchode nájdeme esenciálne oleje za 1-4 eurá. Otázka znie, môžeme si byť istí kvalitou takýchto produktov? 

Zákony (žiaľ) umožňujú označiť esenciálny olej za 100%-ný, ak obsahuje aspoň 25-35% čistého esenciálneho oleja. Či je zvyšok naplnený syntetikami, to už legislatívu netrápi. Účinky a kvalita takýchto esenciálnych olejoch je nanajvýš otázna a často predstavuje hazard so zdravím. 

Esenciálne oleje vstupujú do nášho tela a je jedno či ich len navoniavame niekde z priestoru, z fľašky alebo priamo natierame na pokožku. Dokážu prestupovať cez hemato-encefalickú bariéru mozgu, krvou sa dostať do rôznych orgánov..

Len 5% zo všetkých esenciálnych olejov na trhu je skutočne čisto prírodnýchbez syntetických prímesí. A aj medzi tými prírodnými sú rozdiely. Nielen čo sa týka kvality celého procesu spracovania, ale aj vo vibračnej úrovni esenciálnych olejov. Syntetiká vibračnú úroveň výrazne znižujú.

Je dobré si uvedomiť, že na výrobu kvalitného, čisto prírodného esenciálneho oleja je potrebné použiť obrovské množstvo rastlinného materiálu.

Napr. na výrobu 1 litra esenciálneho oleja ruža (Rose) sa spotrebuje až 2500 kg okvetných lístkov ruže! Alebo na výrobu 1 litra esenciálneho oleja Citrón (Lemon) sa použije až 3000 ks citrónov.

Naozaj je nám jedno či budeme vdychovať syntetické vône plné nebezpečných látok a vedome (či nevedome?) môžeme poškodiť zdravie seba, svojich detí či blízkych? Alebo stavíme na overenú kvalitu a môžeme si byť istí, že oleje splnia to, čo sľubujú. Voľba je na nás.

Keď chcem kvalitu, jednoznačne siahnem po olejoch DoTERRA.

Prečo?