fbpx

Cvičenie, ktoré prišlo z Indie už pred mnohými rokmi, sa stalo populárnou formou cvičenia a meditácie pre milióny ľudí po celom svete. Jóga kombinuje držanie tela, meditáciu, dychové cvičenia a hlbokú relaxáciu pre holistický prístup k nastolenia kľudu v našom živote. Ak ste ešte jogu nevyskúšali, môžete vyskúšať niekoľko praktických výhod:

  • Zlepšuje svalovú silu a celkový stav. Mať silné svaly sa môže javiť ako niečo, na čom záleží iba kulturistom, ale mať zdravé svaly znamená, vyhýbať sa zraneniam. Znamená to tiež, že získate silu robiť v každodennom živote to, čo potrebujete.
  • Môže to zvýšiť vašu flexibilitu. Strečingové polohy v joge pomáhajú uvoľniť napätie v tele. Nehovoriac o tom, že mať pružnejšie kĺby znamená, že na pohyb vo väčšom rozsahu pohybu potrebujete menej energie. Týmto spôsobom zvyšujete fyzický výkon. Strečingom pracujeme na znížení odporu vo svalovom tkanive pri akejkoľvek činnosti a zároveň pomáhame zvyšovať tok krvi a živín do tkanív.
  • Jóga môže znížiť stres a pomôcť nám sústrediť sa. Keď toho máte vo svojom živote priveľa, môže byť ťažké zostať v pohode a vo svojom strede. Pravidelne cvičte jogu, aby ste svojej mysli pomohli sústrediť sa na prítomný okamih a znížiť hladinu stresu.

Okrem nich, existuje ešte oveľa viac benefitov. Ako už bolo povedané, existujú spôsoby, ako si rozšíriť svoje schopnosti a to aj ako začiatočník. Jednou z najužitočnejších metód je použitie éterických olejov a ich silných aromatických účinkov. Jóga a aromaterapia idú ruka v ruke pri zlepšovaní vášho celkového blaha v živote. Nech už máte cvičením Jógy akýkoľvek zámer, esenciálnymi olejmi ho viete dokonale prehĺbiť.

Môžete začleniť éterické oleje do svojej rutiny kvôli ich emocionálnym a fyzickým výhodám.

Počas jogy môžete éterické oleje používať aromaticky, lokálne alebo vnútorne. Kolekcia doTERRA Yoga bola vytvorená za pomoci odborných jogínok a doTERRA Wellness Advocate Eleny Browerovej. Ich arómy sú určené na to, aby vám pomohli zdokonaliť vaše cvičenie a spojiť sa spôsobmi, ktoré ste predtým možno nepoznali. Existujú tri zmesi: Vstať (ARISE), Ukotviť (Anchor) a Vyrovnať (Align). Tieto zmesi éterických olejov zvyšujú emočnú podporu a účinky, ktoré poskytuje jóga.

Existuje veľa ďalších éterických olejov, ktoré nám môžu pomôcť v našom emočnom svete. Napríklad aplikácia doTERRA Balance® nám pomáha ukotviť sa v prítomnosti, zatiaľ čo divoký pomaranč a mäta pieporná, ktoré aplikujeme na spánky alebo rozptýlime v miestnosti pomocou difúzoru, nás môžu nabiť energiu a povzbudiť naše zmysly, aby nám pomohli udržať sa v pohybe a aktívnom živote. Nech už sa rozhodnete používať akékoľvek oleje, odporúčame vám, aby ste pri jednom cvičení nepoužívali viac ako tri oleje, aby sme nepreťažovali naše čuchové zmysli.