fbpx

Esenciálne oleje zlepšia vašu náladu – čím ďalej tím viac ľudí objavuje túto skutočnosť. Nie je to žiadna ezoterika, je za tým skutočná veda.

Nasledujúce informácie vysvetľujú vedu, ktorá stojí za aromaterapiou na zlepšenie nálady. Obsahuje aj zoznam špičkových olejov, ktoré vám prirodzene zdvihnú náladu o čom sa môžete sami presvedčiť.

Ako vám esenciálne oleje zdvihnú náladu?


Vedeli ste, že čuch je náš dominatný zmysel? Je 10 000 -krát citlivejší než ktorýkoľvek iný. Jediným nádychom sa účinná zložka esenciálneho oleja dostane cez nosovú dutinu prostredníctvom čuchového nervu do limbickej ťasti mozgu, kde je centrum dlhodobej a emocionýlnej pamäte. Tento vnem rozhoduje o tom, či je nám, bez akejkoľvek racionálnej myšlienky, olej príjemný alebo nepríjemný.

Esenciálne oleje majú vlastnosti, ktoré môžu ovplyvňovať našu náladu. Mnoho olejov znižuje stres, úzkosť a psychickú únavu. Keď tieto úžasné látky zasiahnú receptory mozgu, okamžite to začne blahodárne pôsobiť na naš emočný svet. Chemické činidlá v olejoch pôsobia na rovnováhu hormónov a podporujú pozitívne emócie, ako je šťastie, spokojnosť a relaxácia. Kľúčom je poznať najlepšie esenciálne oleje, ktoré ovplyvňujú náladu, a používať ich pravidelne a správne.

Skvelé esenciálne oleje na zlepšenie nálady


Levanduľa

Toto je najlepší olej, ktorý vám prirodzene zdvihne náladu. Je dokázané, že čistý levanduľový olej pomáha ľuďom s generalizovanou úzkostnou poruchou. Funguje tak, že zabíja pocity úzkosti a posilňuje pozitívne emócie. Aby ste si mohli užiť všetky výhody, musíte mať istotu, že olej je 100%-tne čistý bez žiadnej syntetiky čo nám samozrejme doTERRA zabezpečuje. Tento olej môže tiež pomôcť pri liečbe nespavosti, čo celkovo zvyšuje vašu náladu.

Ylang-ylang
Je to nádherný esenciálny olej, ktorý pochádza hlavne z Madagaskaru. Má upokojujúce účinky a znižuje úzkosť, krvný tlak a dokonca aj telesnú teplotu. Štúdie zistili, že tento olej môže zvýšiť sebavedomie a pocit sebauvedomenia. Táto kvetinová vôňa funguje dobre ako prírodný parfum a má mnoho ďalších účinkov pre celkovú pohodu.

Bergamot
Výsledky výskumu ukázali, že esenciálny olej z bergamotu môže posilňovať pozitívne pocity a zároveň znižovať stres. Je to citrusový olej, ktorý sa používa vo všetkých druhoch kozmetiky a prináša mnoho ďalších výhod. Ak chcete okamžité posilnenie, je to jedna z prvých možností, ktoré si môžete vybrať.

Rozmarín
Rozmarínový esenciálny olej funguje mnohými spôsobmi na zlepšenie nálady. Znižuje stresový hormón kortizol, zvyšuje duševnú bdelosť a podporuje pamäť. Keď je kortizolu vo vašom tele veľa, môžu vás trápiť bolesti hlavy, priberanie, akné a vysoký krvný tlak. Prirodzené zníženie hladiny kortizolu je určite užitočné.

Zmes esenciálny olejov Adaptiv

Keď máte pocit, že potrebujete upokojujúcu vzpruhu, vaším riešením môže byť Adaptiv. Majte zmes Adaptiv poruke, aby vám pomohla upokojiť sa v novom prostredí alebo situáciách. Levanduľa, magnólia, neroli a ambrovník majú upokojujúce účinky a divoký pomaranč a mäta klasnatá povzbudzujú a povznášajú. Okrem toho copaiba a rozmarín pomáhajú upokojiť vystupňované emócie. Ak sa cítite unavený alebo nepokojný, nerozhodný alebo podráždený, zmes Adaptiv je nástroj, ktorý dokáže pomôcť telu a mysli zostať v rovnováhe.

Mäta pieporná
Mätový olej má chladivý účinok a okamžite zvýši vašu bdelosť. Súvisí to so znížením srdcovej frekvencie. Tento osviežujúci olej je možné použiť lokálne alebo ho môžete rozptýliť v difuzéri, aby ste dosiahli úžasné výsledky. Prirodzene bude liečiť bolesti hlavy a zvýši vašu náladu.

Citrón a Divoký pomaranč
Vdychovanie citrónového esenciálneho oleja prebudí vášho ducha a zmysly. Je to ľahký a rýchly spôsob, ako sa dostať zo zlej nálady. Pomáha obmedziť pocity hnevu a umožňuje vám dýchať hlbšie. Majte na pamäti, že citrón čistí vzduch a poskytuje vám vysoko kvalitný dezinfikovaný priestor. Vďaka antimikrobiálnym vlastnostiam je citrónový olej vynikajúcim doplnkom vášho zdravého životného štýlu.

Ruža
Ružový esenciálny olej je voňavý olej, ktorý je ťažké ignorovať. Väčšina ľudí zbožňuje vôňu ružového oleja a má to dobrý dôvod. Ružový olej môže pomôcť zmierniť depresiu tým, že rýchlo zvýši náladu. Funguje tiež tak, že znižuje hladinu adrenalínu a vyrovnáva vaše hormóny. Tento olej je možné použiť do difuzéra, lokálne, do kúpeľa a podobne. Pridaním niekoľkých kvapiek do kúpeľa urobít veľké divy.

Jasmín
Je to všestranný olej, ktorý má množstvo vlastností, ktoré zlepšujú náladu. Znižuje nervové napätie, obnovuje energiu a upokojuje vaše nervy. Vyrovnáva vaše emócie, aby ste mali pocit pohody.

Ostatné oleje


Zoznam olejov na zvýšenie nálady, o ktorých je potrebné hovoriť, je nekonečný. Kadidlo napríklad zvyšuje vašu náladu vyvážením nervového systému. Bazalka funguje tak, že stimuluje nadobličky. Grapefruit zvyšuje energiu. Ďalšími skvelými energetickým olejom je borievka.

Potenciál využívania olejov pre fyzické a emočné zdravie vás a vašej rodiny je nekončený. Otázkou však zostáva, či už je pre vás ten správny čas začať.

A možno práve tento mesiac so skvelou tohtomesačnou ponukou.