fbpx

Možno si spomeniete na kadidlo ako na jeden z darov, ktorý priniesli traja králi dieťaťu Ježiškovi po jeho narodení. Kadidlo bolo kedysi vysoko cenenou zlúčeninou, ktorá bola vyhľadávaná pre svoju silnú arómu. Pochádza zo stromu Boswellia, ktorý je pôvodom v severovýchodnej Afrike a Indii, a je často používaný pri náboženských obradoch dodnes. Doba pokročila a stále viac a viac ľudí využíva blahodárne účinky kadidla v podobe čistého esenciálneho oleja.

Odkiaľ pochádza esenciálny olej kadidlo?


Esenciálny olej z kadidla pochádza zo živice alebo šťavy vo vnútri stromu Boswellia. Miazga sa extrahuje a potom sa nechá vysušiť a vytvrdnúť. Po vytvrdnutí sa potom destiluje vodnou parou, aby sa vytvoril čistý esenciálny olej. Esenciálny olej z kadidla je naďalej jedným z najobľúbenejších esenciálnych olejov vďaka mnohým úžasným vlastnostiam. Aróma, ktorú produkuje, je úžasná na podporu pokoja, mieru a celkového zdravia v domácnosti.

7 úžasných benefitov esenciálneho oleja kadidlo

UPOZORNENIE : Popisované benefity vieme získať iba z čistého esenciálneho oleja. Preto odporúčame používať iba certifikované oleje doTERRA, vďaka ktorým máme istotu, že sa jedná o čistú kvalitu, a že olej nie je nijak zriedený.


Existuje naozaj množstvo úžasných využití a benefitov esenciálneho oleja (ďalej len EO) z kadidla. Na tento článok sme si vybrali týchto 7 :

1) Skvelý pre zubné zdravie. Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam je kadidlový EO prírodným riešením v boji proti baktériám v ústach, ktoré môžu spôsobovať zubný povlak a zápach z úst. To môže pomôcť zabrániť vzniku zubného kazu a infekcii ústnej dutiny. Esenciálny olej z kadidla sa môže pridávať do ústnej vody a zubnej pasty, aby boli ďasná zdravé.

2) Reduktor respiračných chorôb. Esenciálny olej z kadidla môže zmierniť príznaky bronchiálnych a sínusových infekcií uvoľnením dýchacích ciest v tele. Jeho protizápalové vlastnosti otvárajú dýchacie cesty, čo môže byť účinné pre tých, ktorí trpia astmou. Esenciálny olej z kadidla tiež upokojuje kašeľ a zmierňuje hlieny.

3) Podporuje bunkovú funkciu. Vďaka schopnosti podporovať dobré zdravie a imunitný systém je éterický EO z kadidla ideálny pre celkové zdravie. Esenciálny olej z kadidla má vlastnosti, ktoré napomáhajú zdravej funkcii buniek tým, že podporujú regeneráciu buniek a tkanív. Pridajte niekoľko kvapiek do rozprašovača éterického oleja na rozprašovanie, aby ste získali dennú dávku bunkovej podpory.

4) Prirodzene dezinfekčné. Ak sa použije ako dezinfekčný prostriedok, kadidlový EO dokáže poraziť ploštice a zbaviť sa choroboplodných zárodkov bez pôsobenia chemikálií iných výrobkov predávaných na trhu. Jednoducho zmiešajte niekoľko kvapiek v rozprašovači s vodou, aby ste vytvorili domáce univerzálne riešenie, ktoré vonia božsky.

5) Užitočné pri znižovaní zápalu. Jednou z hlavných zložiek EO z kadidla je zlúčenina, ktorá účinkuje rovnako ako protizápalové lieky dostupné v obchode, ako je aspirín a ibuprofén. Protizápalová sila EO z kadidla môže znížiť zápal pri chorobách, ako je artritída, astma a Crohnova choroba, bez nežiaducich vedľajších účinkov.

6) Doplnok k relaxácii. Doprajte si čas na oddych s EO z kadidla. Vôňa je veľmi silná a používa sa na podporu relaxácie po celé veky. Pôsobí proti negatívnym emóciám a povznáša náladu. Prilejte niekoľko kvapiek do difúzora a vychutnajte si jeho vôňu.

7) Perfektné sérum na krásu. Výhody, ktoré EO z kadidla prináša pokožke, sú nekonečné. V skutočnosti je to jedno z najvýznamnejších použití tohto úžasného oleja. Schopnosť oživiť a omladiť pokožku robí EO z kadidla úžasným na znižovanie výskytu vrások a jaziev, predchádzanie akné a hojenie menších rán.

Verím, že týchto 7 benefitov je naozaj postačujúcich na to, aby ste si ich pravdivosť overili a vyskúšali priamo na sebe. Ak ešte nemáte svoje členstvo v doTERRA, tak tento mesiac je skvelý na to, aby ste to zmenili.