fbpx


Množstvo ľudí trpí určitou formou ekzému. Atopickým ekzémom trpí stále viac a viac ľudí – za posledných dvadsať rokov sa ich počet dokonca strojnásobil. Máte pocit, že ste už vyskúšali snáď všetko, čo by vám pomohlo sa ekzému zbaviť ?

Esenciálne oleje sú jednou z metód, ktorú mnohí ľudia používajú na liečbu svojich ekzémov, pretože samotný stav nie je presne liečiteľný. Neexistuje žiadna čarovná pilulka, krém alebo rýchla pomoc, ktorá by sa o ekzém nadobro postarala, ale existujú spôsoby, ktoré vám umožňujú zmierniť príznaky a vyčistiť ohniská ekzému, keď sa objavia. Spolu s nosným olejom je niekoľko EO obzvlášť prospešných pri liečbe ohnísk ekzému.

Ktoré to sú ?

Čajovníkový olej – Čajovníkový esenciálny olej je jedným z najsilnejších EO, ktoré môžete mať vo svojej zásobe pre svoju pokožku, nehovoriac o tom, že pomáha zmierňovať ekzémy. Čajovník a je súčasne antimikrobiálny, protiplesňový a protizápalový.


EO z mäty piepornej – Esenciálny olej z mäty piepornej sa dá použiť na mnoho rôznych vecí, napríklad aj na zmiernenie prejavov ekzému. Pre tých, ktorí majú ekzémy spojené s príznakmi svrbenia, je známe, že olej z mäty piepornej pomáha pri ochladení pokožky a tak zmierni svrbenie.


Eukalyptový olej – Eukalyptový esenciálny olej je antimikrobiálny aj protizápalový, čo môže pomôcť vyriešiť niektoré stavy ekzému. Vďaka protizápalovým vlastnostiam môže byť eukalyptový olej schopný upokojiť niektoré príznaky podráždenia pokožky, ktoré sú spojené s výskytom ekzému.


Levanduľový olej – Levanduľový esenciálny olej je silným upokojujúcim olejom, či už ho používate v difuzéri na aromaterapiu alebo na pokožku. Pri ekzémoch je levanduľový EO skvelým protizápalovým prostriedkom, ktorý môže pomôcť zmierniť podráždenie pokožky a zároveň zabezpečiť jej čistotu s antimikrobiálnymi účinkami.


Šalviový olej Clary – Šalviový EO Clary je ďalší olej, ktorý môže byť prospešný pri liečbe ohnísk ekzému. Často sú oblasti postihnuté ekzémom podráždené a svrbia. To vedie k ďalšiemu podráždeniu a začarovanému nepríjemnému cyklu. Olej šalvie Claryovej pomáha upokojiť pokožku, aby ste zabránili výskytu tohto cyklu.


Rozmarínový olej – Rozmarínový esenciálny olej je dobre známy pre svoje obehové výhody. V prípade ekzémov môže pomôcť pri zotavovaní pokožky. Ak váš ekzém zanecháva jazvy alebo hyperpigmentáciu, rozmarínový EO môže pomôcť vyblednúť aj tieto pretrvávajúce škvrny.


Používanie esenciálnych olejov na ekzémy


Najlepší spôsob použitia EO na ekzém je lokálna aplikácia na kožu. Nezabudnite na riedenie s nosným rastlinným olejom.

Výborným základom pre celkovú pohodu tela je mať dobrý vitamínový režim. doTERRA Lifelong Vitality Balíček je úžasná zmes vitamínov, omega, minerálov a esenciálnych olejov. Keď chceme vyriešiť akýkoľvek problém, ktorý nás trápi, základom by malo byť najprv správne vyživenie tela.

V našej podpornej skupine pre členov nájdete množstvo informácií, prednášok a receptov, ktoré Vám pomôžu nie len s ekzémom.