fbpx

Eukalyptus je výborný éterický olej, ktorý odporúčame mať poruke, pretože sa dá využiť v mnohých oblastiach. Jeho osviežujúca vôňa sa roznesie po celom dome. Vyskúšajte týchto 6 úžasných spôsobov, ako môžete eukalyptus používať doma.

1. Odstraňuje zápach

Odstráňte zápach z toalety a pisoáru pridaním niekoľkých kvapiek eukalyptového oleja do záchodovej misy a jeho pridaním do rozprašovača (10 kvapiek do 1 šálky vody) a nastriekajte na dlaždice okolo záchodovej misy. Váš nos sa vám poďakuje a rovnako aj všetci ostatní, ktorí používajú toaletu.

2. Odstráňte nálepky a zvyšky

Nie je nič horšie, ako nebyť schopný odlepiť nálepku z nového kontajnera alebo iného predmetu, či nábytku. Ak vám na sklenenej nádobe alebo plastovej nádobe zostali zvyšky, použite 1-2 kvapky éterického oleja na handričku a zvyšky odstráňte potieraním cez problematické miesto. K eukalyptu môžete pridať aj kvapku Citróna

3. Vyčistite nehrdzavejúcu oceľ

Nerezová oceľ je známa tým, že ukazuje odtlačky prstov a špinu. Aby ste dosiahli lesklý povrch, pridajte do vlhkej handričky niekoľko kvapiek eukalyptového oleja a podľa potreby očistite. Eukalyptový olej môžete použiť na čistenie nerezových spotrebičov, varných dosiek, kuchynského riadu a držadiel skriniek.

4. Umývanie podlahy

Eukalyptový olej sa môže použiť ako čistič podláh zriedený vo vedre s horúcou vodou. Eukalyptus je prírodný dezinfekčný prostriedok, ktorý dokáže odstrániť nepríjemné pachy z vašej podlahy a poskytnúť sviežu vôňu v domácnosti. 20 kvapiek do vedra s horúcou vodou alebo 10 – 15 kvapiek do 500 ml fľaše s rozprašovačom môže pomôcť udržiavať vaše podlahy čerstvé.

5. Pridajte ho do prania

Ak je vôňa trochu zatuchnutá, pridajte do ďalšej dávky prania niekoľko kvapiek eukalyptového oleja. Prírodná vôňa osvieži a vyčistí oblečenie súčasne. Môže tiež odstrániť roztoče, takže pri ďalšom umývaní posteľnej bielizne pridajte niekoľko kvapiek spolu s pracím prostriedkom.