fbpx

Ak hľadáte možnosti prírodnej liečby, aby ste dokázali prevziať kontrolu nad svojím zdravím, alebo dokonca, ak máte obavy z vedľajších účinkov používania tradičnej medicíny, alternatívna medicína môže byť cestou, ktorú Vám odporúčam preskúmať.

Čo je alternatívna medicína?


Alternatívna medicína jednoducho odkazuje na celý rad liečebných postupov, ktoré tradičné lekárske profesie nepovažujú za ,,relevantné,, nakoľko sa o nich nevyučuje na žiadnej medicínskej škole. Existujú rôzne aspekty alternatívnej medicíny ako napríklad; akupunktúra, homeopatia, tradičná čínska medicína alebo bylinkárstvo.

Aby ste sa mohli správne rozhodnúť po ktorej ceste zdravie chcete kráčať, je dôležité pochopiť rôzne dôvody, prečo si zvoliť alternatívnu medicínu pred tradičnými spôsobmi liečby.

5 dôvodov, prečo si zvoliť alternatívnu medicínu.

1. Bezpečné a prirodzené

Na rozdiel od klasickej medicíny, neexistuje pri prírodných riešeniach dlhý letáčik, ktorý by nám oznamoval možné vedľajšie účinky, z ktorých nám môže prísť často nevoľno a strach. Alternatívna medicína so sebou neprináša žiadne nepríjemné vyšetrenia a postupy, ba práve naopak.

Používanie esenciálnych olejov je ukážkovým príkladom metódy alternatívnej medicíny, ktorú môžete zvážiť. Kvalitné esenciálne oleje obsahujú čistú zosilnenú prírodnú silu, ktorá má blahodárne účinky nie len pre naše telo ale aj pre našu myseľ a ducha.

2. Viac možností a flexibilita

Viete si predstaviť, že by ste prišli k lekárovi a on by Vám dal na výber z 10-tich možností spôsobu liečby? Nereálne. Kdežto pri alternatívnej medicíne si môžete zvoliť spôsob, ktorý vás najviac priťahuje. Namiesto toho, aby ste utekali s lekárskym predpisom do lekárne a začali liek užívať bez toho aby ste rozumeli tomu, čo sa v danom lieku nachádza a ako vplýva na vaše telo, v alternatívnej medicíne môžete každý jeden postup preskúmať alebo dokonca nájsť taký, ktorý viac vyhovuje vašim potrebám a životnému štýlu.

3. Dostatok času a kvality

V tradičnej medicíne nie je čas na to aby sa lekári zaujímali o váš život. Vidia príznak a ten vyliečia. Samozrejme je to pochopiteľné, keďže čakárne sú stále preplnené. No na skutočné vyriešenie vašich zdravotných problémov treba čas a hĺbkové pochopenie. A práve toto je obrovskí výhoda alternatívnej medicíny. Tu sa na vás a váš život pozrú komplexne.

4. Dôraz na zameranie

Vaša zdravotná starostlivosť by mala byť zameraná priamo na vás samotných. Mala by sa zamerať na akékoľvek príznaky, ktoré prežívate, a na to, ako potenciálny liečebný plán ovplyvní alebo naruší váš súčasný životný štýl. Alternatívna medicína zaručuje, že sa pozornosť sústredí na vás a to, čo je najlepšie pre vaše celkové zdravie a pohodu.

5. Vyhýbajte sa závislostiam

Dôležitý bod na záver, alternatívna medicína a liečebné postupy používajú prírodnú medicínu, ktorá NESPÔSOBUJE problémy so závislosťou ako niektoré bežné lieky na predpis. Taktiež sa u vás neobjavia žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky, ktoré môžu pochádzať z tradičných liečebných postupov a liekov.

Voľba je na Vás, za svoje zdravie si nesie zodpovednosť každý sám.

My sme sa rozhodli prevziať zodpovednosť za naše zdravie a preto sme sa rozhodli začleniť esenciálne oleje do nášho každodenného života.