fbpx

Bylinku známu ako šalvia možno dobre poznáte, ale šalvia Clary je iná. Je to blízky bratranec obyčajnej šalvie, ale má odlišné zložky, ktoré tvoria jej molekulárnu štruktúru. Šalvia obyčajná má oficiálny názov salvia officinails, zatiaľ čo oficiálny názov šalvie Clary je salvia sclarea.

4 úžasné benefity esenciálneho oleja Clary Sage


Esenciálny olej zo šalvie Clary má niekoľko neuveriteľných výhod, ale čo je najdôležitejšie, môže zmierniť problémy, ktoré trápia mnoho ľudí počas ich života.

1 Clary Sage sa dobre stará o vašu pokožku

Ľudia vždy hľadajú spôsoby, ako vyzerať mladšie a jednou z úžasných výhod, ktoré má esenciálny olej zo šalvie Clary, je schopnosť regulovať produkciu olejov v koži. Vďaka tomu sa vyrovná suchá a mastná pokožka, čo spôsobí že bude vyzerať mladšie a žiarivejšie. Tento esenciálny olej má silu zmierniť zápal a podráždenie pokožky, vďaka čomu je skvelé ho používať na vyrážky. A pretože je tak bohatý na antioxidanty, môže bojovať proti voľným radikálom a napínať uvoľnenú pokožku.

2 Clary Sage je bojovníčka proti nespavosti, ktorá zmierňuje stres

Niekedy môžu tieto dve problémy ísť ruka v ruke. Neuveriteľná sila, ktorú má esenciálny olej zo šalvie Clary, zmierňujúcej pocity úzkosti, depresie a stresu, pochádza z jej antidepresívnych vlastností. Znižuje stresový hormón, kortizol a navodzuje pocity dôvery a potešenia. Akonáhle sú hladiny stresu pod kontrolou, sedatívne vlastnosti esenciálneho oleja môžu naštartovať a podporiť spánok. A protizápalové vlastnosti, ktoré má, môžu mať upokojujúci účinok pre tých, ktorí majú chronické ťažkosti.

3 Clary Sage zabíja baktérie a infekcie

Esenciálny olej zo šalvie Clary má silu zabiť mnoho druhov choroboplodných zárodkov. Má antibakteriálne vlastnosti, o ktorých je známe, že spomaľujú rast bakteriálnych a plesňových infekcií; najmä infekcie v hrubom čreve, črevách a močových cestách. Môže tiež zabíjať baktérie vo vode a potravinách a bojovať proti stafylokokovým infekciám. Esenciálny olej zo šalvie Clary je silné antiseptikum, ktoré ošetruje rany a môže redukovať sepsu, pri lokálnej aplikácii.

4 Clary Sage poskytuje skvelú hormonálnu podporu

Esenciálny olej zo šalvie Clary, ktorý používajú ženy v menopauze po celom svete ako veľký vyrovnávač hormónov, sa používa na zníženie účinkov návalov horúčavy. Mnoho žien hľadá hormonálnu substitučnú terapiu na reguláciu hladín estrogénu po menopauze, ale existuje mnoho obáv, že to môže byť nezdravé a spôsobiť vedľajšie účinky. Vďaka svojim molekulárnym zlúčeninám môže esenciálny olej zo šalvie Clary regulovať hladiny estrogénu prirodzenou cestou bez nepohodlia. Tým, ktorí nie sú v menopauze, ale trpia PMS, môže tento esenciálny olej regulovať hormóny, ktoré spôsobujú problémy.

Absorpcia a vdýchnutie esenciálneho oleja Clary Sage


Medzi 2 najbežnejšie spôsoby použitia esenciálneho oleja zo šalvie Clary patria absorpcia a vdýchnutie.

Absorpcia esenciálnych olejov

Pri použití esenciálneho oleja prostredníctvom absorpcie, napríklad pri masáži, je najlepšie ho pred nanesením na pokožku zriediť nosným olejom. Esenciálne oleje sú veľmi účinné a priama aplikácia môže u niektorých ľudí spôsobiť podráždenie. Ako nosný olej je skvelý frakcionovaný kokosový olej-

Vdychovanie esenciálnych olejov

Keď používate inhalačnú metódu, aby ste získali všetky úžasné benefity, ktoré esenciálny olej zo šalvie Clary ponúka, na dosiahnutie najlepších výsledkov používajte kvalitný difúzér. Difuzér uvoľňuje éterický olej v čistej forme bez riedenia vodou, zahrievania plameňom.. Čím lepšia je koncentrácia, tým lepšie bude tento olej fungovať.

Tak čo? Vyskúšate tento olej? Rozhodne stojí za to.